Bade

SANATÇI BİLGİLERİ

Sanatçı Doğum Günü : 15/06/2000 (Age 23)
Doğum Yeri : İstanbul
Meslek(ler) : Müzisyen
Türler : pop

15 Haziran 2000 yılında doğan Bade, müziğe 4 yaşında piyano çalarak başladı. 9 yaşında Whitney Houston, Alicia Keys, Beyonce gibi pop divalarından etkilenerek şarkı söylemeye başladı.

Okul törenleri ve gösterileriyle yetinmeyip bir süre sonra daha geniş bir kitlenin önünde şarkı söylemenin hayalini kurarken “O Ses Türkiye Çocuklar” yarışmasının duyurusuna rastladı ve seçmelere katıldı.  İkinci sezonun şampiyonu olduğu bu yarışma sırasında edindiği sahne tecrübesi, hayat boyu müzikle iç içe olmak istediğini anlamasını sağladı.

2017 yılında Kenan Doğulu ile yolları kesişen Bade, sanatçının Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu’ndaki konserine konuk oldu. Konserde seslendirdiği şarkının seyirciden büyük ilgi görmesinin ardından Kenan Doğulu’nun prodüktörlüğünü üstlendiği ilk albümü için çalışmalara başladı.

2018’de Berklee College of Music’te üniversite eğitimine başlayan Bade, arta kalan zamanlarda New Jersey’deki Meyhane adlı mekanda sahneye çıktı. Okulda dinleme fırsatı bulduğu farklı yerel enstrümanlar, sesler ve ritimler onu dünya müziği yapmaya yönelterek, geleneksel ile moderni birleştirmek istemesine sebep oldu.

2020’de ilk single’i “Time (Zaman)” ile “Geçer Gider”i yayınladıktan sonra pandemiyi bolca şarkı yazarak ve prodüksiyon öğrenerek geçirdi. 2021’de Berklee’den mezun olup albüm çalışmalarına hız veren Bade, İstanbul ile New York’ta yaşıyor ve New York’ta çeşitli mekanlarda sahne alıyor.

SANATÇI FOTOĞRAFI

‎Bade Şarkı Sözleri

Bade ŞARKI SÖZLERİ

1. Evde Yok – Single